איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - איך להתגבר על פחדים

איך להתגבר על פחדים


פחדים הם בדרך כלל דבר בריא שמזהיר אותנו מפני סכנה ממשית, אך ישנם גם פחדים לא הגיוניים שמפריעים לאנשים לתפקד בצורה נורמלית בחיי היום-יום. למזלנו, ישנן דרכים רבות איך להתגבר על הפחדים השונים שתוקפים אותנו. הנה מספר דרכים שיעזרו להתגבר על הפחד:

1. אנשים רבים מכחישים את הפחדים שלהם. חשוב שנכיר בפחד , נבין מאין הוא בא ואיך הוא משפיע על החיים שלנו. כך נוכל להתחיל להתמודד איתו במקום לתת לו להפריע לנו ולגזול מאיתנו אנרגיה שאנחנו יכולים להשקיע בדברים אחרים.

2. סוג ההתמודדות עם הפחד תלויה בסוג הפחד. פחד גבהים למשל, יכול להיפתר על ידי התמודדות פיזית עם הבעיה – טיפוס על הר וכדומה. כל פעם שנתמודד עם הפחד, הוא ישפיע עלינו פחות, וכך יקטן. פחדים מורכבים יותר ידרשו שיטות מורכבות יותר.

3. חשוב שנדע איך לשלוט במחשבות וברגשות שלנו. כלומר, שבזמן שאנחנו מתחילים לחוש פחד, נלמד איך להסיח את דעתנו או להתמקד במטרה, ולא לתת לפחד להשתלט עלינו. נהיה מודעים יותר לפחדים וכך נוכל לעצור אותם בזמן לפני שהם יוצאים מפרופורציה.

4. פחדים שאינם קלים לפתירה דורשים מאיתנו השקעה מסוימת. יהיה עלינו לא רק להתמודד איתם, אלא גם לשנות את עצמנו ואת הסביבה כך שנוכל להתגבר עליהם באמת. בעוד אנחנו יכולים להתייחס לפחד כאל משהו חיצוני שאנחנו נלחמים בו, ניתן להשתמש בגישה שטחית פחות: במקום להילחם בפחד, נבנה ביטחון בעצמנו, כך שלא נפחד כל כך. ישנן הרבה שיטות לפיתוח ביטחון עצמי ומשמעת עצמית. אנשים רבים פונים לקורסים של הגנה עצמית, פעילות גופנית, מדיטציה, יוגה ועוד. פעילויות אלו מפתחות ביטחון עצמי פיזי ונפשי, ומפחיתות לחצים ופחדים. היעזרות בהן תהפוך את האדם לחזק יותר, כך שיהיה מסוגל להתמודד עם הפחדים שלו ולהתגבר עליהם.מקורות

5 דרכים להתגבר על פחדים


מאת: עוזי


תגיות: פחדים, פחד, חרדות, How to overcome fears

מדריכים קשורים:

אייך לבחור שיטת טיפול בחרדה ?
איך לעזור לילדך להתמודד עם פחדים?
איך להתגבר על פחדים
  • rating: 2.8 based on 477 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports