איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - ספורט וכושר - ספורט וכושר כללי - איך רצים נכון

איך רצים נכון


ריצה היא אחת מהפעולות הספורטיביות המסייעות לאורח חיים בריא. למרות שריצה נראית כמו פעולה פשוטה, חשוב שנימנע מטעויות, כדי שלא נמתח שרירים או נתייבש מחוסר בנוזלים. הדבר נכון במיוחד למי שרק מתחיל לרוץ אחרי זמן רב ללא פעילות גופנית, ועלול להתיש ולמתוח את שרירי הרגליים. הנה מספר עצות שיעזרו לנו לרוץ בצורה נכונה:

1. בשביל לרוץ כמו שצריך כדאי שיהיו לנו נעליים מתאימות. נעלי ספורט נוחות יקלו עלינו בריצה – נתייעץ ונבדוק אילו נעליים מתאימות לנו.

2. אם אנחנו מתכננים לצאת לריצה, כדאי שלא נאכל לפני כן. עדיף לרוץ על בטן ריקה מאשר לאכול ולרוץ אחר כך. כמו כן, לא נרצה לשתות יותר מדי מים. כמובן שחשוב לשתות מים, במיוחד אם זה יום חם, אבל לא נרצה להגזים בכך לפני ריצה.

3. קצת לפני הריצה עצמה, נוודא שהגוף שלנו מוכן לפעולה – נבצע מתיחות עד שאנחנו מרגישים שהשרירים שלנו מספיק משוחררים. הרבה אנשים שוכחים לעשות מתיחות לפני ריצה, ומתחרטים על זה אחר כך.

4. הריצה עצמה היא פעולה גופנית שדורשת מאמץ, אבל אין צורך להגזים, להילחץ ולמתוח את השרירים בלי סיבה. נרצה להתחיל בקצב איטי יחסית, אותו נוכל להגביר לאחר זמן מה, לפי היכולת שלנו. כך נחסוך באנרגיה וניצור את קצב הריצה המתאים לנו. כמו כן, נרצה לנשום ולנשוף לאט, כדי שנקבל כמה שיותר חמצן.

5. מי שמעוניין לרוץ באופן קבוע צריך להתחיל בקצב איטי ולקבוע מראש זמן ריצה מוגבל. לדוגמא, אדם שרק מתחיל לרוץ לא יצא לריצה של שני קילומטר. על כל אחד לדעת את המגבלות הפיזיות שלו. לאורך זמן, נוכל להוסיף מרחק או דקות לריצה שלנו
; לרוץ עוד סיבוב מסביב לשכונה, או עוד 20 דקות – כל אחד והשיטה שלו. הצבת מטרות חדשות במהלך האימונים יהפכו את הריצה לעניין מעניין ומאתגר, ויתרמו לכושר הגופני שלנו ולבריאות בכלל.

מאת: עוזי


תגיות: כושר גופני, ריצה, לרוץ, How to run correctly

מדריכים קשורים:

איך לרוץ נכון
איך לבחור נעלי ריצה לנשים?
איך רצים נכון
  • rating: 2.8 based on 445 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports