איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בעלי חיים - כלבים וחתולים - איך לבחור וטרינר?

איך לבחור וטרינר?


איך לבחור וטרינר?

איך לבחור וטרינר מתאים שעליו אתם סומכים הינו דבר חשוב ביותר לבריאות חיית המחמד שלכם. ישנם מספר קריטריונים לבחירת וטרינר המתאים לכם ולכלב או לחתול שלכם:

קרבה – עדיף לבחור מרפאה וטרינרית הסמוכה למקום מגוריכם, זאת בכדי שתוכלו לקפוץ למרפאה בקלות ולא תדחו דברים או בעיות קלות (שיכולות להסתבך בהמשך למשהו קשה יותר) רק בגלל שאין לכם כח להגיע עד המרפאה הווטרינרית.

2.      זמינות – מומלץ לבחור מרפאה וטרינרית בעלת שעות פעילות ארוכות ולא מרפאה הפתוחה רק מספר שעות ביום אחרי הצהריים או בבוקר. חשוב ששעות הפעילות של המרפאה אינן חופפות לשעות העבודה שלכם כך שימנע מכם להגיע עם בעל החיים. בנוסף, חלק מן האנשים בוחרים בשירות של מרפאה וטרינרית ניידת אשר מאפשרת זמינות רבה יותר ונוחות לבעלי חיות המחמד. במקרה זה, אתם מקבלים וטרינר עד הבית ובעל החיים מטופל בסביבה מוכרת ובפחות סטרס.
ישנן מרפאות הפתוחות 24 שעות ביממה אך מרביתן מפנות אל בית חולים וטרינרי הנמצא באזור ומאוייש מסביב לשעון. זהו אינו בהכרח חיסרון מאחר ובית חולים וטרינרי מצוייד בהתאם ולעיתים הוא המקום המתאים לטיפול במצבי חירום.

3.      ניסיון הוטרינר המטפל וכמות הווטרינרים במרפאה – חשוב שלווטרינר במרפאה יהיו מספר שנות ניסיון כך שהוא ראה מספר רב יחסית של מקרים. ישנן הרבה מרפאות המעסיקות וטרינרים צעירים בעלי ניסיון מועט. אין הדבר מהווה חיסרון בתנאי שלאותו וטרינר יש גיבוי מווטרינר מנוסה במידת הצורך. במקרים רבים דווקא הווטרינרים הצעירים עם בעלי יותר מוטיבציה ולעיתים ידע מעודכן יותר כך שחשוב השילוב בין הידע המעודכן והניסיון.

4.      ציוד מתאים – ישנם מרפאה בהן ניתן למצוא מכונות חדשניות לבדיקות דם, צילומי רנטגן ואולטראסאונד. לעיתים מרפאות אלו יהיו מעט יקרות מהמרפאות הקטנות יותר אך לעיתים הן מאפשרות בדיקות ותשובות מהירות יותר בעיקר במקרים בהם מדובר במקרי חירום.

5.      המלצות – חשוב ביותר! כדאי לשמוע מספר חוות דעת מחברים בעלי כלבים וחתולים החיים בשכונתכם לגבי הווטרינר בו אתם מעוניינים.

6.      יחס הווטרינר אליכם – האם הווטרינר מסביר את דרך פעולתו, האם הוא מסביר למה הוא מעוניין בבדיקות נוספות, האם הוא משרה יחס של אמון איתכם?

7.      יחס הווטרינר אל בעל החיים – זהו כמובן אחד הקריטריונים העיקריים, אם בעל החיים נראה מפוחד והווטרינר חסר סבלנות נראה שזה לא האדם המתאים עבורכם. האם הווטרינר מנסה להרגיע את בעל החיים או להסביר לכם לפני ביצוע בדיקה כואבת או בלתי נעימה?

8.      איך נראית המרפאה הווטרינרית? האם יש ריח נעים ? האם המרפאה עצמה נקייה ומטופחת? ווטרינר שחשובה לו המרפאה והרפואה עצמה ישמור על המקום נקי כל העת.

לסיכום, חשוב שישרו יחסי אמון בנכם לבין הווטרינר המטפל בחיית המחמד שלכם, חשוב שאתם תרגישו כי החיה נמצאת בידיים טובות וכי המרפאה הווטרינרית שבחרתם היא המתאימה לטיפול בכלב או בחתול שלכם.

רפואה שלמה!


מאת: וטרינר


תגיות: איך לבחור וטרינר, כלב, חתול,

מדריכים קשורים:

איך מחשבים גיל של כלב
איך לגרום לגור כלבים להיגמל מעשיית צרכים בבית?
איך להרחיק חתולים?
איך לייבא או להטיס חיות מחמד
איך לאמץ כלב
איך להרגיל את כלבכם החדש לגבולות בבית
איך לאתר כלב שאבד
איך לאלף קינג צ'רלס
איך לא לגדל חתול
איך ואיפה ניתן לאמץ חיות מחמד
איך לבחור וטרינר?
  • rating: 2.7 based on 396 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports