איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - יחסים - איך להיפרד מחבר

איך להיפרד מחבר


ההחלטה לסיים מערכת יחסים אינה פשוטה, ויכולה לגרום כאב לשני הצדדים, במיוחד אם מדובר בקשר רציני. במקרים רבים פרידה מחבר או חברה היא עניין חד צדדי, בו אנחנו מעוניינים להיפרד מבן הזוג ולעצור מערכת יחסים לא בריאה במקום לגרור אותה הלאה. בעזרת מספר שלבים, נוכל להתמודד ולהיפרד מהחבר\ה:

1. חשוב שנתקשר עם החבר\ה – נדבר על מה שמפריע לנו בקשר, ונחליט האם שווה לנו להשקיע בפיתרון הבעיה לפני שנחליט להיפרד. יש אנשים שהבעיות ביניהם לא נועדו להיפתר, ובמקרה הזה פרידה תהיה אכן הפיתרון.

2. לפני השיחה שתסיים את הקשר, כדאי שנבין מדוע אנחנו מסיימים אותו, כדי שנוכל להסביר זאת גם לבן הזוג בצורה ברורה ובהירה. סביר שיהיו לו שאלות עליהן נצטרך לענות. אפשר להתכונן לשלב זה על ידי היעזרות בחברה או חבר עליהם ניתן לסמוך. כדאי להחליט מראש כמה זמן אנחנו הולכים להשקיע בשיחה זו. מטבע הדברים, קשר ארוך ידרוש שיחה ארוכה יותר. אך לא נרצה שיחה ארוכה מדי, שעלולה להיגרר ולהתיש את שני הצדדים.

3. נקודה חשובה היא להיפרד פנים מול פנים. יש אנשים הבוחרים בפיתרון הקל של להיפרד מרחוק, במסרים דרך הפלאפון או האינטרנט, אך זו לא דרך בריאה לעשות זאת. הדרך הגרועה ביותר היא להיעלם מחייו של בן הזוג ללא הודעה מוקדמת, מה שיכול אף לגרום לנזק פסיכולוגי. עדיף לעשות זאת במקום שקט ובטוח, בו כל צד יכול להביע את הרגשות שלו. במידה ובני הזוג גרים ביחד, כדאי למצוא מקום לישון בו ביום הפרידה, כדי לתת לצד השני לעכל את עניין הפרידה. בכל מקרה, רצוי שהפרידה תתבצע בצורה כמה שיותר רגועה - אך גם אסרטיבית.

4. בן הזוג ממנו אנחנו נפרדים עלול להגיב בכעס, בכי, להתווכח איתנו או להתרגז מאוד. יש לתת לו לבטא את רגשותיו. אם ההחלטה שלנו סופית, נצטרך להבהיר לו שוויכוחים ושכנועים לא ישנו את דעתנו.

5. השלב האחרון יהיה להרחיק את עצמנו מבן הזוג ממנו נפרדנו. פרידה היא דבר לא קל, אבל צריך לדעת לעבור הלאה. אפשר להתווכח על השאלה אם כדאי לשמור על קשר או לא, אבל רצוי להתרחק מהחבר\ה לשעבר לתקופה מסוימת כדי באמת לסיים את תהליך הפרידה. אפשר לראות גם את הצדדים החיוביים בעניין –  הפרידה מאפשרת חופש מסוים, ללא ההגבלות של הקשר שהסתיים, ואפשר גם ללמוד מהניסיון שצברנו במהלכו.מקורות

איך להיפרד


מאת: עוזי


תגיות: זוגיות, פרידות, להיפרד מחבר, להיפרד מחברה, How to say goodbye Author

מדריכים קשורים:

איך להתגבר על האקס
איך להתגבר על בגידה
איך להשיג חבר\ה
איך להציע נישואין
איך למצוא אהבה אמיתית
איך למצוא זוגיות
איך למצוא זוגיות ?
איך למצוא אהבה ?
איך תשפרו את התקשורת בזוגיות
איך תתמודדו עם הזוגיות לאחר הלידה?
איך להיפרד מחבר
  • rating: 2.9 based on 547 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports