איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות - כללי - איך למדוד דופק

איך למדוד דופק


מדידת דופק היא דבר חשוב, במיוחד כשאנחנו במצב בו עלינו לבדוק בריאותו של אדם. לא תמיד קל לחוש את הדופק , ודרושה טכניקה ספציפית כדי למדוד אותו בצורה הנכונה. בדיקת הדופק בעצם משמשת לנו כדרך להבין מהי מהירות פעימות הלב, ללא צורך בציוד רפואי. הלב מייצר בכל פעימה זרם דם אשר ניתן להרגישו באיזורים מסוימים בהם יש עורק הקרוב לעור שלנו. דפוסי דופק בלתי רגילים עלולים להיות סימן לבעיה בריאותית, ולכן כדאי שנדע כיצד לבדוק דופק:

1. ניקח את היד שלנו, או את היד של האדם אותו אנו בודקים, ונצמיד שתי אצבעות ליד, בפרק כף היד ,מתחת לאזור האגודל. נפעיל מעט לחץ ואז נוכל לחוש את הדופק בצורה של פעימות בקצב מסוים.

2. ניתן למדוד דופק גם בצידו של הצוואר. נניח שתי אצבעות באזור שבין השריר לקנה הנשימה, ושוב נלחץ בקלות כדי לחוש את הפעימות.

3. כעת כשאנחנו חשים את הדופק, נמדוד אותו בעזרת שעון או טיימר שיש לנו בהישג יד. נספור כמה פעימות אנחנו מרגישים כל דקה, וגם נבדוק את עוצמת הפעימות – האם הן חזקות או חלשות. מהירות דופק שנחשבת נורמלית תהיה בין 60 ל100 פעימות בדקה.

4. בטכניקה של שתי האצבעות, אין להשתמש באגודל. האגודל לא רגיש מספיק, וגם מייצר דופק משל עצמו אשר עלול להפריע לבדיקת הדופק של האדם אותו אנו בודקים, או של עצמנו.

5. כדאי לזכור שקצב הדופק משתנה. דופק שנמדוד במנוחה יהיה שונה מאשר מהירות דופק הנמדדת לאחר ריצה או התעמלות. בכל מקרה בו לדופק אותו מדדנו יש קצב לא נורמטיבי או לא יציב, ניתן ורצוי להיבדק אצל רופא.

מאת: עוזי


תגיות: דופק, אירובי, סיבולת לב ריאה, קצב לב, How to measure pulse

מדריכים קשורים:

איך להתאמן בבית
איך למדוד דופק
  • rating: 2.9 based on 597 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports