איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - ספורט וכושר - אומנויות לחימה - איך לבחור שק איגרוף

איך לבחור שק איגרוף


שנם מגוון רחב של שקי איגרוף, החל משקים לשימוש ביתי ושקים פנאומטיים (מילוי אוויר), שקי איגרוף מקצועים, שקים כבדים,שקים קלים, שקים מאולתרים וכ"ו. ברצוני לתת הסבר קצר על כל סיגי השקים שהזכרתי בהתחלה.

נחלק את השקים לכמה קבוצות:

1. שקי איגרוף כבדים:

שק כבד הינו שק שמיועד לטובת מכות חזקות, כלומר בשק זה ניתן לפתח ולעבוד על עוצמת המכה או שילוב של תישלובות חזקות של אגרופים או לצורך לימודי כלומר לעבוד לאט ולתרגל מכות או תישלובות שונות. משקלו של שק כבד מתחיל מ 40 ק"ג ויותר ישנם שקים שמגיעים למשקל של מעל 100 ק"ג, שק כזה כמעט אינו זז בזמן התירגול ולכן הוא נוח לכל הצרכים המפורטים מקודם.

2. שקי איגרוף קלים:

צורתם זהה לשקים הכבדים אך השוני הוא במשקל שמגיע עד 40 ק"ג. שקים אלו נועדו כדי לאפשר למתאגרף לזוז סביב השק ולהשיגו בזמן תשלובות כלומר נעזרים יותר לעבודת רגליים ופיתוח תנועה.

כמובן שהשקים כבדים הם האהובים ביותר לרוב המתאמנים אך אסור לשכוח את חשיבותם של השקים הקלים ותורמתם לא פחות חשובה לפיתוח מרכיבים שונים. השקים הקלים בד"כ ממולאים ע"י סמרטוטים שנגרסו לחלקים קטנים. השקים הכבדים בד"כ ממולאים בגומי גרוס מה שמקנה לו משקל. כמו שכבר נאמר שצורתם זהה, בד"כ אובלית אך יש שינוי באורך ובנפח השק בגלל שוני במשקל. לרוב שקים שמיעועדים לאיגרוף תאילנדי הינם ארוכים. בתקופה האחרונה ישנם שקים בצורות שונות כגון בצורת אגס ענק או שק אובלי שתלוי בצורה אנכית. מתרת השקים אלו זהה לשקים האובלים אך השוני הוא שבשקים אנכיים ובצורת אגס יותר קל לשלב מכות וו ואפרקת.

3. שקי איגרוף פנאומטיים(אוויריים):

שקים שממולאים ע"י אויר, צורתם ברוב המקרים עגולה דומה לכדור או בצורת אגס. באנגלית שקים אלו נקראים פאנץ' בול כלומר כדור לטובת מכות. המילואי האוירי שבתוך השק עושה אותו קל ומהיר ולכן בשקים אלו מפתחים בד"כ כלל מהירות ודיוק מכה. הכדורים המפורסמים ביותר בצורת אגס שתלויי על קרש, וכדור שמשני צדדיו ישנם גומיות שמחברות את הכדור למטה ולמעלה ובכך מאפשרות לכדור לחזור בצורה מהירה. ישנם שקים פנאומטיים שמחוברים לסטנד ממולא בחול אך שקים כאלו ברוב המקרים לא תראו במועדוניי קרב מיקצועיים אלא בחדרי כושר או סטודיות למנהם שבהם מתהלים חוגיי ארובי שונים לדוגמא קיק בוקסינג ארובי.

4. בובת איגרוף:

ישנם גם בובות איגרוף מדגמים שונים שמיועדות לפיתוח דיוק מכה. ישנם בובות איגרוף מקצועיות אבל רוב הבובות הנמכרות משמשות לשימוש ביתי או לצורך קיק בוקס ארובי. בובת איגרוף מדמה את החלק העליון של הגוף.

מחירי שקים איגרוף נעים בגלל שוני במשקל, שוני במותג וכ"ו. מחיר של שק לשימוש ביתי החל מ-400 ש"ח עד-700 ש"ח תלוי בחברה ומשקל, עשוי בד"כ מחומר דמוי עור או מחומר דומה לבריזנט. מחיר של שק מקצועי החל מ-900 ש"ח וישנם שקים שמחירם מעל ל-1500 ש"ח תלוי בחברה, משקל וחומר ששמנו עשוי השק. רוב השקים המקצועניים עשויים מעור או מחומר הנקרא שימשונית שתכונתו העיקרית היא חוזק.

ישנם גם שקי איגרוף שממולאים במים אך איני חושב ששקים אלו מתאימים לתנאים של ישראל עקב המחסור במים אך ישנם חנויות שאפשר לקנות שקים אלו.

חשוב לציין שעבודה בשקי איגרוף מתבצעת בתחבושות איגרוף וכפפות שק. צורתם של כפפות שק דומה לכפפות איגרוף אך כפפות אלו קטנות יותר וקלות יותר.

מקורות

בית ספר למקצועות האיגרוף
איגרוף תאילנדי(מואי תאי)
ציוד מגן באגרוף וכפפות אגרוף הבדלים ומשמעיות


מאת: ואדים שימנקוב


תגיות: שקי איגרוף, ציוד איגרוף, איגרוף קלאסי,
איך לבחור שק איגרוף
  • rating: 2.9 based on 445 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports