איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - חקירות פרטיות - איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה

איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה


בישראל 2018 כבר אומץ המודל הפופולארי בעולם המערבי של בדיקות קרדיטצ'ק או קרדיט ריפורט של אזרחים. אז איך בודקים שוכרים פוטנציאלים לפני השכרת דירת מגורים כדי להימנע מבעיות בעתיד? נורא פשוט.

מצאת שוכר פוטנציאלי שאתה רוצה להתקדם איתו? מצוין, לפני חתימה על חוזה כדאי שתברר קצת עליו - זו בדיקת רקע פשוטה שניתן לעשות על כל אזרח ישראלי שאתה הולך להיכנס איתו לסוג של מערכת יחסים, בטח הקשורה בנושאים כספיים. לא תרצה שהדייר שלך לא יהיה בעל איתנות פיננסית מספקת, שכן הניסיון מלמד שאנשים אלו לא תמיד עומדים בהתחיבויות שלהם, ושהצ'ק הראשון חוזר מתחילות הבעיות ולפי חוק דייר מוגן, לך כבעל הנכס ממש לא פשוט להוציא את הדייר מחוץ לדירה - אז מה עושים? הדרך היחידה היא לבדוק מראש עם מי אתה עושה עסק.

כמו שלא תרצה להשכיר את הנכס שלך למישהו חסר יציבות כלכלית, גם לא תרצה להשכיר את הנכס לדיירים בעיתיים, למשל לעברינים מורשעים, לבעלי עבר פלילי וכו' - אז איך מוצאים מידע על שוכר פוטנציאלי? זה פשוט מאד:

1. לפני התקדמות עם ההסכם עליך לבקש מספר ת"ז של השוכר יחד עם שם מלא.
2. מזמינים במקום דוח קרדיטצ'ק או קרדיט ריפורט או דוח בדיקת רקע - למשל מאתר DataCheck.co.il (קישור למטה)
3. מקבלים למייל את הדוח עם מדד הסיכון - ומבינים מייד עם מי יש לכם עסק.
4. ככל שהדוח אנמי (כלומר חסר פרטים) ומדד הסיכון נמוך (בצבע ירוק בד"כ) המצב של השוכר טוב, אין לו היסטוריה בעייתית ואפשר להתקדם איתו, כמובן בהתאם לביטחונות המתאימים. אם מדד הסיכון לא ירוק, תוכלו לראות בדוח מה הסיבה לכך ולהחליט בעצמכם אם אתם ממשיכים או מחפשים דייר אחר.מקורות

איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה
בדיקת שוכרים


מאת: ציון


תגיות: איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה, בדיקת שוכרים,
54.198.3.15