איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בעלי חיים - כלבים וחתולים - איך לבחור שמפו לכלבים?

איך לבחור שמפו לכלבים?


פרווה של כלב אמורה להגן עליו מפני השפעות חיצוניות ולעזור לגופו לבודד חום וקור. הפרווה מספקת הגנה מפני קרני השמש והיא אחראית על שורה ארוכה של תהליכים מטאבוליים המתרחשים בעור. שמירה על הפרווה היא חלק חשוב ובלתי נפרד מגידול כלבים ולכן חשוב מאוד לבחור עבורה ועבור הכלב את השמפו המתאים. על מנת לבחור שמפו לכלבים יש לשים לב בעיקר לדרגת החומציות ולסוג הגזע. דרגת החומציות הדרושה עבור העור משתנה בין חלקים שונים בגופו של הכלב וניתן לברר לגביה מול וטרינר. גם מידע על סוג הגזע יכול לעזור בעת בחירת שמפו, היות וכל גזע מגיב בצורה אחרת אל השימוש בשמפו ומוצרי טיפוח. מעבר לכך, רצוי להזכיר את הניסיון והמיומנות של ספר כלבים: זהו איש מקצוע איתו ניתן להתייעץ לפני בחירת שמפו ולפני ביצוע פעולות דרמטולוגיות. ספר כלבים מכיר היטב את תחום הקוסמטיקה והטיפול בחיות מחמד. מלבד מקלחת ותספורת, ניתן להשתמש באמצעים העומדים לרשות הספר כדי לגזוז את ציפורני הכלב.

שמפו אחראי במידה רבה על איכות החיים של הכלב ועל יעילות השיער והפרווה. באמצעות שמפו לכלבים ניתן למנוע גירויים, להתמודד עם פרעושים ופשפשים ולשמור על פרווה נקיה ונעימה לאורך זמן, תוך בידוד גופו של הכלב מהשפעות חיצוניות.

שמפו לכלבים רצוי לבחור תוך התחשבות בסוג הכלב ולאחר התייעצות עם הוטרינר. יש הבדלים משמעותיים בין סוגים שונים של שמפו ולכן כדאי להכיר אותם. מעבר לכך, השימוש בשמפו כפוף להוראות היצרן המופיעות על גבי האריזה. יש למנוע חדירה של שמפו אל תוך עיני הכלב ולהקפיד על מים בטמפרטורה המתאימה. חפיפה עם שמפו מומלצת אחת לכמה שבועות בלבד ואין צורך בשטיפה יומיומית על מנת ליהינות מהתועלת שלו.

כללים לבחירה מוצלחת של שמפו

יש להימנע ממצב בו שמפו מבטל את ההגנה הטבעית שמספקת הפרווה לגופו של הכלב. מלבד מניעת קרינה אולטרא סגולית, הפרווה חיונית לבריאותה של חיית המחמד ולכן לכל סוג פרווה יש צרכים אחרים.

אלו הקריטריונים העיקריים שיעזרו לכם לבחור שמפו לכלבים:

א. דרגת חומציות – חומציות נמדדת על פי PH ובעור תקין של כלב ממוצע היא אמורה לנוע בטווח של 5.9-6.9. עם זאת, באיזור הכפות ניתן למצוא דרגת חומציות גבוהה יותר שעומדת על 7.1-7.4. מבחינת בעלי הכלבים, הדבר החשוב הוא להשתמש בשמפו ותכשירי טיפוח עם דרגת חומציות של 6.5 PH. כך ניתן לנקות את הפרווה ולהחדיר אל העור חומרים לפתיחת הנקבוביות. המלצה נוספת היא לסיים את החפיפה עם שימוש במרכך המתאים לסוג השיער.

ב. גזע – עליכם להכיר את המאפיינים של הגזע על מנת לבחור עבורו שמפו מתאים. פרווה צפופה של לברדור לדוגמא מתאימה לסביבה רטובה, ולכן הטיפוח שלה דורש שימוש בשמפו עם כמות גדולה של שמן. לעומת זאת, פרווה אחרת עלולה להיפגע כתוצאה מערבוב של שמפו ומרכך.

ג. ספר כלבים – אפשר לחסוך חלק גדול מהמאמץ ולהגיע עם הכלב אל ספר מקצועי. הניסיון של הספר מאפשר לו לזהות בקלות את סוג הפרווה, להמליץ על השמפו המתאים ולהתחיל בטיפול תוך זמן קצר. יתרון נוסף של פנייה אל ספר כלבים לצורך בחירת שמפו הוא גזיזת ציפורניים, טיפול דרמטולוגי וטיפולים קוסמטיים אחרים.
לסיכום, בעלי כלבים חייבים להקדיש מחשבה לבחירת השמפו המתאים עבור חיית המחמד שלהם. עליהם לקחת בחשבון את הנושא של דרגת החומציות והגזע, ולשקול גם פנייה אל ספר כלבים לצורך התייעצות או קבלת שירות. מקורות

שמפו לכלבים
פרקו פטס בע


מאת: פרקו פטס בע


תגיות: שמפו לכלבים, מוצרי טיפוח לכלבים ובעלי חיים,
איך לבחור שמפו לכלבים?
  • rating: 2.7 based on 245 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports