איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - משכנתא - איך מתכננים נטילת משכנתא

איך מתכננים נטילת משכנתארכישת בית או דירה היא לרוב ההחלטה הפיננסית המשמעותית ביותר בכל ימי חיינו. תנאי המשכנתא בכלל וגובה ההחזר החודשי בפרט - ישפיעו על מצבנו הפיננסי לאורך כל חיי המשכנתא - שיכולים להגיע ל - 30 שנה ויותר!
לכן - כשמתכננים נטילת משכנתא - חשוב לקחת בחשבון מגוון רחב של שיקולים שיסייעו בידינו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורנו בתהליך לקיחת המשכנתא.

תכנון נטילת המשכנתא הינו תהליך הבנוי מארבעה שלבים:
1 - בחינת יכולת ההחזר. בשלב זה יש לרכז את כל ההכנסות של המשפחה או האדם שנוטלים את המשכנתא. חשוב לקחת בחשבון גם הכנסות חודשיות קבועות כמו משכורת, וגם הכנסות עתידיות צפויות חד פעמיות כמו פדיון קרנות השתלמות למשל. בשלב זה חשוב לבדוק גם מהי ההוצאה החודשית הממוצעת וכן לקחת בחשבון הוצאות עתידות - קבועות או חד פעמיות. בסיום שלב זה אמורה להיות בידכם התשובה לשאלה מהי יכולת ההחזר החודשית.

2. זיהוי הרכב ההלוואה המתאים. בשלב זה יש לבחון, מבין כל האפשרויות המוצעות על-ידי הבנקים למשכנתאות, מהו ההרכב, התמהיל הכי נכון עבורכם: איזה סוג ריבית (קבועה או משתנה), הצמדה (הלוואה צמודה למדד, לדולר או לא צמודה) וכד'. ניתן בהחלט לחלק את ההלוואה למספר הלוואות בתנאים שונים.

3. משא ומתן מול הבנקים על גובה הריבית. שלב זה הוא שלב "השוק". הבנקים מתחרים ביניהם על נוטלי המשכנתאות - ויש לנצל זאת לטובתכם. תמיד תמיד יש לבדוק מה מציעים מספר בנקים, ולנהל מולם משא ומתן כדי להשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם.

4. חתימה על המסמכים וקבלת המשכנתא. זהו השלב האחרון שבו אתם חותמים על מסמכי המשכנתא בבנק שבו בחרתם בשלב הקודם. שלב זה למעשה סוגר את כל התהליך ומאפשר לכם להתרווח בביתכם החדש.

בכל אחד מהשלבים, וגם בתהליך כולו - תוכלו להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא פרטי שיוכל, בין השאר, להסביר לכם מונחים שאינם מובנים לכם, וכן לסייע לכם בניהול המו"מ עם הבנקים למשכנתאות.מקורות

יועץ משכנתא פרטי
חברת ייעוץ משכנתאות


מאת: רוני


תגיות: יועץ משכנתא, ייעוץ משכנתאות, יועץ משכנתאות פרטי,

מדריכים קשורים:

איך יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם?
איך מתכננים נטילת משכנתא
  • rating: 2.9 based on 332 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports