איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - יחסים - בינו לבינה - איך לבחור מטפל זוגי

איך לבחור מטפל זוגי


אם הזוגיות שלכם נמצאת במשבר אך אתם עדיין אוהבים, מחויבים להמשיך במערכת היחסים ומתקשים לעשות זאת לבד כנראה שאתם זקוקים לעזרה מקצועית. טיפול זוגי הופך יותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות ולבחירה של מטפל יש חשיבות גדולה בהצלחת הטיפול. אז כיצד לבחור מטפל זוגי?

המלצות מחברים

הדרך הכי טובה לבחור מטפל זוגי היא באמצעות המלצות מחברים שהתנסו בטיפול ושמחים להמליץ על המטפל שלהם. עם זאת זוגות רבים נוטים להצניע את העובדה כי עברו טיפול זוגי ולא קל למצוא המלצות שכאלו.

מטפל מוסמך

בתחום זה יש הרבה בעלי מקצוע המציגים את עצמם כמטפלים אך אינם עברו הכשרה מקצועית מתאימה. וודאו כי למטפל יש תעודת הסמכה מטעם 'האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי'. בארץ יש כ- 2,000 מטפלים זוגיים מוסמכים. ניתן גם לשאול על ניסיון עבודה קודם במוסדות מוכרים. בנוסף, ישנם מטפלים הדורשים תשלום מראש על כלל הטיפול בתואנה שזה מוביל למחויבות כלפי הטיפול- רצוי להימנע מכך על מנת להשאיר בידכם את ההחלטה על הפסקת הטיפול.

שיטת וסוג הטיפול

ישנם שיטות שונות של טיפולים, יש מטפלים הנוטים יותר לכיוון פסיכולוגי ויש הנוטים יותר לכיוון של אימון ופרקטיקה, עדיף לבחור מטפל המשלב בין שתי השיטות. כמו כן, מטפלים שונים דובקים בגישות תיאורטיות שונות ביניהן: טיפול התנהגותי, טיפול פסיכודינאמי, טיפול התנהגותי קוגניטיבי, טיפול ממוקד רגש ועוד. יש להתייחס גם לכך בבחירת המטפל הזוגי.

סוג הטיפול משתנה בהתאם למטפל ולהעדפתם של בני הזוג:

טיפול זוגי משותף- הטיפול הוא בשני בני הזוג יחד על ידי מטפל אחד, זהו סוג הטיפול הנפוץ ביותר.

טיפול אינדוודואלי- אחד מבני הזוג מגיע לפגישות קבועות עם המטפל, בן הזוג השני מגיע מדי פעם כדי להציג את נקודת מבטו ובכך לסייע בהתקדמות הטיפול.

טיפול אינדוודואלי זוגי- בני הזוג מטופלים בנפרד על ידי אותו מטפל או מטפלים שונים.

דרך ארבע- כל אחד מבני הזוג מטופל אצל מטפל שונה אך מתקיימת פגישה קבועה משותפת של כל הארבעה.

בבחירת המטפל יש להתייחס לסוג הבעיה העומדת בבסיס הקשר, לדוגמה- אם קיימת בעיה מינית בקשר מומלץ לפנות למטפל זוגי שהוא גם סקסולוג.

אין פתרונות קסם

טיפול זוגי הוא תהליך ארוך ומחייב, הימנעו ממטפלים המבטיחים כי בתוך מפגש או שניים ימצא פיתרון אך אם לא רואים שיפור תוך 7-8 מפגשים רצוי להחליף את המטפל. חשוב לבחור את המטפל הזוגי יחד וששני בני הזוג יתחברו לסוג הטיפול ולמטפל.

יש לזכור שהמטפל שם כדי להדריך ולגשר בין בני הזוג אך הצלחת הטיפול לא מוטלת עליו בלבד, על מנת שהטיפול יצליח צריכים שני בני הזוג להיות מחויבים לתהליך ולרצות בשיקום הזוגיות.
מקורות

מטפלת זוגית
זוגיות במשבר
בעיות בזוגיות


מאת:


תגיות: בעיות בזוגיות, זוגיות במשבר, מטפלת זוגית,
איך לבחור מטפל זוגי
  • rating: 2.6 based on 298 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports