איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - יחסים - אהבה וזוגיות - איך להתמודד עם בגידה

איך להתמודד עם בגידה


בגידה היא אחד מהמשברים הגדולים ביותר במערכת יחסים. לעיתים הצד הנבגד מרגיש באינטואיציה פנימית כאשר בת/ן זוגם בוגד בהם, אך למרות התחושה הפנימית, השלב בו מגלים על הבגידה הוא תמיד מפתיע, צורב ומכאיב.

פעמים רבות הבגידה מבטאת בעיה שהייתה קיימת בקשר הזוגי, סיבות נפוצות לבגידה הן: תחושת בדידות רגשית, חסך במין או בגילויי חיבה, תחושה של חוסר הערכה מצד הבן זוג, שעמום, שינויים דרמטיים בקשר ועוד. אם תעמדו על סיבת הבגידה ניתן יהיה לשקם את הקשר בקלות רבה יותר במידה ותחפצו בכך.

מיד לאחר הגילוי בני הזוג צריכים להחליט האם להיפרד או להמשיך בקשר ולשקם את האמון שנפגע.

שיקום הזוגיות

שיקום הזוגיות הוא תהליך ארוך- בן הזוג הבוגד צריך להתחרט על מעשיו, להבטיח להיות נאמן ולעמוד במבחנים ובמכשולים בהמשך הקשר. הצד הנבגד צריך להבין שהבגידה נבעה מבעיה שהייתה קיימת בקשר, הוא צריך לדעת לסלוח ואפילו לקבל את מה שקרה. בני הזוג ביחד צריכים לעבוד על הזוגיות, לשפר את התקשורת בניהם, לענות על הצרכים ההדדיים אחד של השני ולבנות מחדש את האהבה שהייתה. בני הזוג צריכים גם להחליט לפתוח דף חלק כאשר הדבר החשוב ביותר זה להיות כנים אחד עם השני הן על פרטי הבגידה והן על הבעיות בקשר.

למען שיקום הזוגיות יש לנהוג בסבלנות אחד כלפי השניה וכלפי הקשר עצמו- לא ניתן לצפות שהקשר יחזור מיד למקום בו הוא היה טרם הבגידה. פעמים רבות אף קשה לבני הזוג או לאחד מהם לחזור לקיים יחסי מין ויש לקבל זאת ולנהוג ברגישות ובעדינות.

בגידה יכולה להעצים את הקשר

זוגות רבים מתגברים על משבר הבגידה ופעמים רבות הקשר שלאחר הבגידה מגיע לרמות עמוקות וכנות יותר. הבגידה היא הזדמנות לבחון את מערכת היחסים ולתקן את הקשר: ללמוד לתת אמון אחד בשני בשנית, להכיר זה את זה מחדש ולפתוח שיח המבוסס על כנות והבנה הדדית. זוגות שעשו זאת והתגברו על הבגידה מספרים כי מצאו אהבה חזקה יותר משהייתה.

צריך לזכור שהדרך להתגבר על בגידה של בן הזוג אינה קלה ורצופה במכשולים, הגדול ביותר הוא שחזור האמון שהתנפץ בעקבות הבגידה. אם החלטתם שאתם אוהבים מספיק בשביל לנסות להתגבר ביחד על המשבר הזה בזוגיות אל תוותרו למרות הדרך הקשה והלעיתים מייאשת. אם אינכם מצליחים לגשר על הפערים בעצמכם היוועצו באיש מקצוע היכול ללוות את התהליך ולהדריך אתכם במסע לעבר שיקום הזוגיות.

 
מקורות

בגידה
התמודדות עם בגידה
למה גברים בוגדים?


מאת:


תגיות: התמודדות עם בגידה, למה גברים בוגדים, בגידה,

מדריכים קשורים:

איך להתגבר על בגידה
איך להתמודד עם בגידה
  • rating: 2.9 based on 488 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports