איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - הורות - חינוך ילדים - איך נחנך את ילדינו לזהירות בדרכים?

איך נחנך את ילדינו לזהירות בדרכים?


מה הקשר בין תמרורים וחינוך של ילדים?

המידע מוגש באדיבות חברת סימנים הצבת תמרורים בכבישים

אמהות יודעות היטב עד כמה חשוב להטמיע עקרונות של בטיחות בדרכים בקרב ילדים קטנים. מהרגע בו הילד לומד ללכת חלה על ההורים האחריות להסביר על הסכנות בכביש, במדרכה ואפילו במעברי חצייה.

אמנם בשנים הראשונות הילד הולך כשהוא מלווה בידו של האם, אך תקופה זו נגמרת מהר יותר מכפי שנהוג לחשוב. עם הכניסה אל שערי בית הספר, ולעתים אפילו כבר במהלך הגן, נדרש הילד לחצות כבישים לבדו. כאשר האימא, האבא או אחים גדולים אינם נמצאים בקרבתו, האופציה היחידה העומדת לרשות הילד היא להשתמש בארגז הכלים העומד לרשותו לצורך חצייה נכונה ובטוחה.

טיפים להטמעת עקרונות זהירות בדרכים בקרב ילדים

אחת השאלות המרכזיות העולות בקרב אמהות מנוסות וטריות היא כיצד להפעיל את האחריות האישית אצל ילדים. בכל הנוגע אל בטיחות בדרכים, התשובה פשוטה יותר ממה שאולי נדמה לנו:

-          חשוב לדרבן את הילדים לשמוע להוראות כללי הבטיחות, ולהקפיד לתת דוגמה אישית.

-          אמהות שהולכות עם הילד לטיול, לקניות או לביקור עם חברים צריכות להראות לו כיצד להתנהג בכביש. עליהן להבהיר כי הכביש ואפילו המדרכה הם לא משחק, ולכן יש להתייחס אליהם ברצינות.

-          אמהות צריכות לדאוג שהילד יידע בכל רגע נתון מה נדרש ממנו, כיצד להימנע מתאונות, ואיך להתנהג בסביבה הומה.

-          בניגוד למה שנהוג לחשוב, עקרונות השמירה על בטיחות בדרכים תקפים לגבי ילדים בכל רחבי הארץ, ולא רק לגבי אמהות הנמצאות במקומות הומים וצפופים.

כללי התנהגות לאמהות

אמהות המבינות את החשיבות של זהירות בדרכים יכולות לאמץ מספר כללי התנהגות:

1. ברמה הפרקטית יש להסביר לילד על ההבדלים בין תמרורים שונים. אמנם אין צורך להיכנס לפרטים, ולבחון את הילד על תמרורים לא רלוונטיים, אך ילד שמכיר את ההבדל בין סימן עצור לבין מעברי חצייה נתון לרמה נמוכה יותר של סיכון.

2. על האם לדרבן את הילד לקחת חלק בפעולות של זהירות בדרכים. כמעט בכל בית ספר יסודי מתנהלות משמרות זהירות בדרכים במהלכן הילדים יוצאים אל השטח, לוקחים על עצמם אחריות ומפקחים על הסביבה. מחקרים בתחום הפדגוגי מצביעים על החשיבות הגדולה של פעילויות אלו, ועל האופן בו הן עוזרות לילדים לפתח תפיסת מרחב בוגרת ונכונה.

3. הורים חייבים לזכור שההתנהגות שלהם נתפסת בקרב הילדים בתור הסגנון המקובל והנפוץ. שיחות על תמרורים או מעברי חצייה עם הילד לא יצליחו להשפיע עליו, כל עוד ההורים לא יאמצו בעצמם את ההתנהגות הנכונה. דוגמה אישית היא לא רק ססמה במערכת יחסים תקינה בין הורים לילדים, אלא גם אמצעי להצלת חיים של היקר לנו מכל.

לסיכום, כללי ההתנהגות והטיפים אותם ניתן לאמץ באופן מיידי דורשים מההורים מחויבות, סבלנות ומשמעת עצמית. רק בהינתן התנאים הללו יכול החינוך לבטיחות בדרכים להצליח, ולהפוך את הילד להולך רגל ממושמע, ובעתיד גם לנהג זהיר.

 
מקורות

הצבת תמרורים


מאת: סימנים בע"מ


תגיות: תמרורים, זהירות,
איך נחנך את ילדינו לזהירות בדרכים?
  • rating: 2.8 based on 365 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports