איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - תחבורה - מכונאות רכב - איך לבדוק שמן מנוע

איך לבדוק שמן מנוע


 

אם נדלקת נורית אזהרה של שמן המנוע עוצרים מייד ומכבים את המנוע. הנורית (בדרך כלל ציור של משמנת) מעידה על מחסור בשמן או על לחץ שמן נמוך באופן מסוכן למנוע. אם הנורית נדלקת, אל תמשיכו בנסיעה, מלאו שמן מייד או דאגו לגרירת הרכב למוסך או להזמין שירות תיקונים או גרר.

* דפיקות במנוע הן סימן לנזק. שימו לב ועצרו מייד.
*  זכרו: גם נורית האזהרה יכולה להתקלקל. בדקו שהיא נדלקת עם שאר אורות לוח השעונים בעת הכנסת המפתח ולפני ההתנעה. לאחר ההתנעה הנורית צריכה להיכבות.

בדיקת שמן עצמאית לעומת תחנת דלק
בחלק מתחנות הדלק מועסקים מתדלקים מנוסים ומקצועיים, אך ישנם גם מתדלקים צעירים וחסרי ניסיון, אשר אינם ממתינים די זמן בין כיבוי המנוע ובין בדיקת השמן, או אינם יודעים בדיוק מהו סוג השמן מתאים לרכבכם. מומלץ לבצע את בדיקת השמן בעצמכם לפני התנעת הרכב בבוקר, ולבקש מהמתדלק למלא בדיוק את סוג השמן המתאים ובכמות הרצויה.


*  זכרו: שמן בכמות גדולה מהנחוץ או מסוג שאינו מתאים עלול לגרום נזק למנוע.
*  מומלץ לראות שהשמן למילוי נמצא באריזה מקורית וחתומה.

מצב הרכב בעת בדיקת שמן


הרכב צריך להיות כבוי. דוממו את המנוע והמתינו כמה דקות לפני הבדיקה, בהתאם להוראות היצרן. ההמתנה מאפשרת לשמן להתנקז מהמנוע אל אגן השמן, ולא – הבדיקה עלולה להראות על מחסור בשמן ללא הצדקה. בדרך כלל מספיק זמן ההמתנה הקצר בתחנה עד לסיום התדלוק, כאשר המנוע כבוי.תהליך הבדיקה והוספת השמן


בדיקת שמן מנוע היא פעולה פשוטה שקל לבצע לבד, בהתאם להוראות יצרן הרכב. ההנחיות הבסיסיות הן:

1. כבו את המנוע וודאו שהרכב עומד על משטח ישר ושברשותכם מטלית נקייה או נייר סופג.
2. שלפו את מדיד השמן (המצוי בדרך כלל במקום בולט ונגיש), נקו אותו עם מטלית נקייה או נייר סופג, והחזירו אותו למקומו. ודאו שהמדיד הוכנס עד הסוף.
3. הוציאו את המדיד שוב ובדקו את מפלס השמן. על המדיד מסומנים שני קווים המציינים את כמות המינימום והמקסימום, ומפלס השמן צריך להיות קרוב לקו העליון. אם המפלס נמצא מתחת לסימון התחתון, הוסיפו שמן לפי הכמות החסרה. בחלק מדגמי הרכב הפרטי המרחק בין הסימונים מציין ליטר שמן, אך לא בכולם – בדקו בספר הרכב!
4. מלאו את הכמות החסרה דרך פתח מילוי השמן. אם יש לכם ספק בנוגע לכמות הדרושה, מלאו פחות: תמיד אפשר להוסיף שמן אך קשה לרוקן אותו! אם אינכם בטוחים שהוספתם די שמן, הניעו את הרכב לזמן קצר, דוממו והמתינו כמה דקות, ובדקו שוב את את המדיד.

 

איך קוראים את תווית מיכל השמן?
לכל שמן, מינרלי או סינתטי, דרגת צמיגות המצוינת על פי התקן הבינלאומי SAE. דרגת הצמיגות היא טווח שבו השמן שומר על צמיגותו בתנאי חום וקור, ומורכבת משני מספרים. מימין לנמוך מביניהם, תופיע בדרך כלל האות W (חורף – Winter), המציינת שהשמן מתאים לשימוש בארצות קרות. טווח הצמיגות חשוב שכן השמן חייב להתאים גם למנוע קר לגמרי, וגם למנוע בפעולה ממושכת. סימון כגון SAE 10W30 מציין כי השמן ישמור על דרגת צמיגות מתאימה, מ-10 בעת ההתנעה ועד 30 בסיבובי מנוע גבוהים, גם בשיא החורף.

צירופי אותיות נוספים שיכולים להופיע על המיכל מציינים את דירוג API (מכון הנפט האמריקני) הקובע את סוג המנוע שהשמן מיועד לו ואיכותו. האות S מציינת מנוע בנזין; C - מנוע דיזל. על סוגי שמן המתאימים לשני סוגי המנועים, יופיעו שתי האותיות, לדוגמה: SJ, CF.

 

 


מאת: שמשון


תגיות: שמן מנוע, בדיקת שמן מנוע,
איך לבדוק שמן מנוע
  • rating: 2.7 based on 358 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports