איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - רפואת שיניים - איך סוגרים רווח בין השיניים?

איך סוגרים רווח בין השיניים?


הימצאות רווח בין השיניים היא תופעה רווחת, לעיתים אפילו חיננית. על מגוון שיטות סגירת רווחים בין השיניים שוחחנו עם ד"ר ספי פורת, העוסק בעיקר ברפואת שיניים אסתטית.

שאלה: יש לי רווחים בין השיניים ואני רוצה לסגור אותם. מה אני עושה?

ד"ר ספי פורת: כמו שציינת, יש אנשים שחושבים שרווח בין השיניים זה חינני, יש כאלה שאפילו חושבים שזה יביא להם עושר גדול בעתיד. העניין הזה הוא עניין אסתטי והחן הוא בעיני המסתכל כפי שכולנו יודעים. יחד עם זאת, עבור אנשים שהרווח בשיניים מפריע להם, יש היום שיטות מעולות לסגירת רווחים ואני אמנה כמה מהם.

השיטה הכי מסורתית היא פשוט לסגור את הרווחים בעזרת יישור שיניים, על ידי הדבקה של קוביות או סמכים, טיפול  עם גשרים שקופים כמו אינויזיליין,  או  בעזרת מה שנקרא גשר לינגואלי  המודבק בצד הפנימי של השיניים.

מי שלא רוצה להיכנס ליישור שיניים שלוקח לפעמים לא מעט זמן, ואם הרווח לא מאוד גדול אפשר פשוט לסגור את הרווח באמצעות הוספת חומרים בצבע שן. לדוגמא -  אם יש לנו שתי שיניים עם רווח, אנחנו מוסיפים חומר בצבע שן לכל צד שן שמצידי הרווח. השיניים נראות טיפה יותר רחבות אבל הרווח נסגר. זה טיפול פשוט שלפעמים אורך שעה בלבד, בלי הרדמה והופ! קסם, הרווח נסגר. במקרים אחרים אנחנו עושים ציפויי חרסינה או ציפויי קומפוזיט או אפילו כתרים כדי לסגור רווחים של שיניים; כך שמי שהרווח מפריע לו אין מניעה לסגור אותו בכל שיטה שיבחר.

שאלה: בוא נתייחס גם לרווחים שנוצרו כתוצאה משן שנשברה, מה האפשרויות שלי שם? האם שן שנשברה ויצרה רווח, גם שם אנחנו משתמשים באותן שיטות?

ד"ר ספי פורת: שיניים שבורות זה נושא אחר: בגדול יש קלסיפיקציה של חומרת שבר של שיניים: אם השבר הוא משמעותי, זאת אומרת יותר משליש או חצי שן שבורה, אין ברירה וצריך לפעמים לבצע טיפול שורש מקדים, ואחריו לבנות את השן מחדש עם כתרי חרסינה. אם השיניים קדמיות אנחנו עושים את זה בכתרי חרסינה  על בסיס זירקוניה ואם יש רווח באותה הזדמנות אנחנו סוגרים אותו גם. אם שן לא נשברה בצורה משמעותית, אפשר לבנות אותה עם חומרים מורכבים -  חומרים קומפוזיטים בצבע שן בצורה מאוד פשוטה.  אנחנו משלימים את החלק השבור בצורה שכמעט, למעשה בלתי ניתן לראות שהיה שבר קודם.

יש נקודה חשובה שאני רוצה להדגיש בכל הנושא של רפואת שיניים אסתטית וקוסמטית: נושא הסימטריה. כפי שאנחנו יודעים, דבר יפה הוא בדרך כלל דבר סימטרי. זאת אומרת שאם יש לנו שן אחת קדמית לא יפה, שבורה, בעלת צבע לא טוב או כל סיבה אחרת, ואנחנו רוצים תוצאת טיפול ממש ממש יפה, צריך לטפל גם בשן הסימטרית לה. כלומר – לתוצאה אסתטית הכלל הוא טיפול במספר זוגי של שיניים משני צידי קו האמצע -  שתי שיניים, ארבע שיניים, שש שיניים או שמונה שיניים כדי לקבל מראה מושלם. בטיפול ולו הכי טוב בשן בודדת קשה להגיע ל100% התאמה לקשת השיניים, זה דבר שחשוב לדעת.

הראיון באדיבות רופא השיניים ד"ר ספי פורת בכפר סבא ואתר Askimo.tv
מקורות

רופא השיניים ד
אינויזיליין
רווח בין השיניים


מאת:


תגיות: רווח בין השיניים, אינויזיליין, שיניים שבורות, רפואת שיניים,

מדריכים קשורים:

איך עושים השתלת שיניים
איך מתבצעת השתלת שיניים וסוגי טיפול
איך סוגרים רווח בין השיניים?
  • rating: 2.8 based on 443 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports